logo

Policistům z OHS Praha IV. ujížděl na Jižní spojce motorkář, nakonec sám havaroval

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté z oddělení hlídkové služby čtvrtého policejního obvodu se v úterý 5. července tohoto roku rozhodli na Jižní spojce zastavit a zkontrolovat řidiče motocyklu. Lustrací v evidenci totiž zjistili, že nemá platnou technickou prohlídku, která mu skončila před více než rokem.

Na znamení k zastavení, které mu policisté dali zapnutím majáku a rozsvícením nápisu „Stop, policie“, ale nereagoval. Policejní vozidlo podjel, přidal plyn a začal ujíždět po uvedené silnici směrem z Prahy 5 na Prahu 9. Policisté při pronásledování v jednu chvíli jeli více než 150 kilometrů v hodině a motorkář se jim stále vzdaloval. Následně sjel na ulici Hlavní, kde svůj stroj nezvládl, dostal na mokré silnici smyk a havaroval.

Třiadvacetiletého muže policisté na místě zajistili, a protože se při dopravní nehodě zranil na ruce, bylo mu cestou rychlé záchranné služby zajištěno ošetření. Následnou lustrací v evidenci řidičů policisté zjistili, že muž není vlastníkem řidičského oprávnění na motocykl. Tento přestupek, za který hrozí až padesátitisícová pokuta a dva roky zákazu činnosti, policisté oznámili správnému orgánu.

por. Bc. Jan Daněk, PČR