logo

Policistům z PMJ Praha se pokoušel ujet motorkář, po zastavení se dal na útěk

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve středu večer 19. 10. 2016 si policisté pohotovostní motorizované jednotky všimli v Praze 7 na Veletržní ulici motocyklu značky Honda, jehož řidiče se rozhodli zastavit a zkontrolovat. Ten ale na jejich výzvy k zastavení nereagoval a začal ujíždět ulicemi Letné. Přitom mu za jeho zády seděl ještě spolujezdec.

V ulici Nad Královskou oborou ujíždění vzdal, motocykl položil na zem mezi zaparkovaná vozidla a dal se na útěk. Policisté se za ním samozřejmě také rozeběhli a po několika metrech ho dostihli. Muž totiž zakopl a upadl na zem. Hlavou přitom narazil do prahu jednoho zaparkovaného vozidla, které tím poškodil. Štěstí bylo, že měl na hlavě nasazenou helmu, protože podle promáčkliny na vozidle by bez ní nedopadl zřejmě moc dobře.

Jestli dopadne dobře v budoucnosti je ale také otázkou. Policisté u něj totiž provedli test na drogy a zjistili, že je pozitivní na canabis a amphetamin. Z evidencí také zjistili, že má soudem uložený zákaz řízení všech motorových vozidle až do prosince roku 2017.

Sedmatřicetiletý muž proto skončil na policejním oddělení pro podezření ze spáchání trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, poškození cizí věci a ohrožení pod vlivem návykové látky, za což v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

por. Bc. Jan Daněk, PČR