logo

Policistům z PMJ Praha ujížděl muž na skútru s kuklou na hlavě, nakonec havaroval

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve čtvrtek 6. dubna chvilku před pátou hodinou ráno si policisté pohotovostní motorizované jednotky všimli jedoucího motocyklu, jehož řidič neměl na hlavě nasazenou přilbu. Proto se motorkáře, který se pohyboval po Francouzské ulici v Praze 10 směrem do centra, rozhodli zastavit a zkontrolovat.

Na jejich opakované výzvy k zastavení však řidič nereagoval a snažil se ujet. Hlídka tak skútr pronásledovala do Dykovy ulice, kde celá honička skončila jeho havárií. Motorkář tam narazil do plotu, který ohraničoval stavbu na silnici a i s motorkou spadl na zem.

Youtube Video
Podívat se na video

Následnou lustrací v evidencích policisté zjistili důvod, proč se čtyřiatřicetiletý muž snažil ujet. Má v současnosti vyslovený zákaz řízení motorových vozidel, který mu měl skončit až v roce 2019. Z tohoto důvodu byl předveden na policejní služebnu pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázaní za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Vzhledem ke skutečnosti, že zadržený muž nebyl vlastníkem motocyklu a na policejní služebně nedokázal věrohodným způsobem vysvětlit, jak k němu vlastně přišel, musí dále policisté prošetřit, zdali motocykl není kradený.

A nebyl to poslední prohřešek, ze kterého se bude muž zodpovídat. Po negativní zkoušce na alkohol se totiž policistům přiznal, že o den dříve požil omamné látky, konkrétně kokain a pervitin. To bylo zřejmě důvodem, proč se odmítl podrobit testu na přítomnost drog.

Jan Rybanský, PČR