logo

Policistům z PMJ Praha ujížděl opilý řidič s nezletilou dcerou v autě

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky si krátce před dvacátou hodinou na křižovatce ulic Milánská a Livornská všimli vozidla značky Mercedes, jehož řidič během jízdy neměl rozsvícená světla. Z tohoto důvodu se ho rozhodli zastavit, zkontrolovat a uvedený přestupek s ním vyřešit. Řidič ale na opakované výzvy k zastavení nereagoval a ve své agresivní jízdě pokračoval. Policisté mu proto během pronásledování na kruhovém objezdu vytvořili zátaras. I této překážce se ale řidič vyhnul a ve své jízdě, někdy i v protisměru, pokračoval dál až do ulice Křimická, kde konečně zastavil. Policisté proto na nic nečekali a muže pod pohrůžkou zbraně vyzvali, aby vystoupil z vozidla. Muž ale nespolupracoval a tak ho policisté museli z vozidla vytáhnout za použití donucovacích prostředků. Muž se i nadále choval agresivně, nicméně „péjáci“ už ho měli pod kontrolou.

Policisté následně zjistili, že se ve vozidle nachází ještě jeho nezletilá dcera, kterou tak vystavil nebezpečí.

U šestatřicetiletého muže byla následně provedena dechová zkouška, která byla pozitivní s výsledkem bezmála tři promile alkoholu v dechu.

Youtube Video
Podívat se na video

Z tohoto důvodu byl řidič na místě zadržen a převezen k lékařskému vyšetření, kterému se podrobil. V současné době je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Nezletilou dívku si převzala její matka, která se na místo dostavila během několika málo minut od zastavení.

por. Mgr. Iveta Martínková, PČR