logo

Policistům ze Speciální pořádkové jednotky ujížděl na Karvinsku motorkář, zastavil ho až zátaras vytvořený hlídkou OHS Karviná

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 10. června hodinu po půlnoci policisté Speciální pořádkové jednotky Ostrava chtěli v Petřvaldu na Ostravské ulici zastavit k silniční kontrole motorkáře.

Na světelné znamení s pokynem k zastavení 28letý řidič motocyklu Suzuki GSX-R 750 nereagoval, naopak rychlost jízdy zvýšil a ujížděl přes kruhový objezd ve směru na Šenov. V jízdě pokračoval ulicí Těšínská ve směru na Radvanice. Tady na kruhovém objezdu vyjel zpět na ulici Ostravskou ve směru na Petřvald. Na křižovatce s Šenovskou ulicí už na motorkáře čekali policisté Oddělení hlídkové služby Karviná, kteří na silničního piráta použili zátarasu služebním vozidlem. Ten už se nepokusil projet. Divokou jízdu ukončil a zastavil, stroj odstavil a policisté ho zajistili. Řidič na motorce nebyl sám, za zády vezl i spolujezdce.

Motorkář během jízdy několikrát přejel velmi vysokou rychlostí do protisměru, nerespektoval vodorovné ani svislé dopravní značení. Rychlost jízdy mnohdy přesahovala i 170 km/h.

Lustrací policisté zjistili, že řidič má zadržený řidičský průkaz. Jeho orientační zkouška na přítomnost omamných a psychotropních látek byla pozitivní na skupinu Amphetaminů/Metamphetaminů. Navíc registrační značka na motocyklu nebyla na motocykl zaregistrovaná. Motocyklu Suzuki GSX-R 750 byla původně přidělena jiná.

por. Mgr. Bc. Zlatuše Viačková, Policie ČR