logo

Polonahý muž řádil na stavbě, poškodil také zaparkované auto

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Osmadvacetiletý muž pobíhal kolem stavby, kde se právě prováděly výkopové práce. V jednu chvíli prý dokonce skočil do výkopu. Poté poškodil zaparkované vozidlo, čímž si způsobil drobná zranění. Hlídka jeho dalšímu řádění zamezila použitím hmatů a chvatů. Muž skončil v péči záchranné služby, okolnostmi případu se nyní zabývá také Policie ČR.

Jen čtyři minuty trvalo autohlídce zajišťující linku tísňového volání pražské městské policie, aby dorazila na stavbu, kde měl podle oznamovatele pobíhat agresivní muž, který po kolemjdoucích házel přenosné dopravní značení. Jakmile spatřil služební auto, dal se před hlídkou na útěk směrem k autobusové zastávce Chodovec. Tam přeběhl ulici a vběhl do otevřeného areálu prodejce vozidel, kde skočil na zaparkované osobní vozidlo, čímž mu poškodil kapotu a čelní sklo.

Zde ho strážníci dohnali a okamžitě za pomoci hmatů a chvatů zpacifikovali. Osmadvacetiletý muž si svým jednáním způsobil větší množství drobných řezných ran, proto hlídka přivolala kolegy ze záchranné služby. Celý případ si převzala Policie ČR k dalšímu opatření. Škoda na osobním vozidle byla předběžně vyčíslena na 10 tisíc korun.

Irena Seifertová, MP Praha