logo

Pondělí dopravních policistů na Rychnovsku

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

K dopravní nehodě dvou nákladních vozidel a k havárii osobního auta u místní nemocnice vyjížděli v pondělí rychnovští policisté.

K první události vyjížděla hlídka skupiny dopravních nehod v 09:55 za obec Lokot. Řidič nákladního vozidla zn. Iveco přijížděl od Lokota s úmyslem pokračovat dál na Třebešov po vedlejší silnici, označené na křižovatce dopravní značkou „Stůj, dej přednost v jízdě“. Po hlavní silnici od Domašína směrem na Libel projíždělo v přímém směru nákladní vozidlo zn. Renault Premium, které řidič iveca s největší pravděpodobností přehlédl. Došlo tak ke střetu přední radlice iveca s levým bokem renaltu, který se převrátil na bok.

Dopravní nehoda se naštěstí obešla bez zranění účastníků silničního provozu. Dechové zkoušky, které policisté u obou řidičů na místě provedli, vykázaly negativní výsledek. Škoda této dopravní nehody je vyčíslena na 1 750.000 korun.

Ke druhé nahlášené události vyjížděli muži zákona v 13:15 do Rychnova nad Kněžnou. Řidič osobního auta zn. Škoda Fabia vyjížděl z areálu místní nemocnice na silnici č. I/14 směrem na Lipovku. Řidič pravděpodobně nerespektoval dodatkovou tabulku dopravního značení, kterou je dáno, že po otevření závory smí projet jen jedno vozidlo a vyjížděl ve chvíli, kdy byly zvednuté obě dvě závory pro auta připravená v obou jízdních pruzích v domnění, že může jako třetí vyjet také.

Závora se ale sklopila v okamžiku, kdy pod ní projížděl. Zadní část auta se padající závorou poškodila stejně tak, jako závora samotná. Havárie naštěstí proběhla bez zranění a bez přítomnosti návykových látek u řidiče. Škoda byla vyčíslena na 20.000 korun.

por. Mgr. Alena Kacálková, Policie ČR