logo

Pořádkové jednotky si převzaly 1100 nových multifunkčních kompletů

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve čtvrtek 16. března 2017 v dopoledních hodinách proběhlo ve Svojšicích u Kolína předání tisíc sto multifunkčních ochranných kompletů pořádkovým jednotkám a krajským pořádkovým jednotkám z různých krajských ředitelství.

„Tyto komplety, které získaly speciální a krajské pořádkové jednotky, jsme pořídili díky Programu švýcarsko – české spolupráce za více jak 68 milionů korun. Doufám, že komplety skvěle poslouží a zvýší se tak efektivita práce našich policistů v souvislosti s ochranou veřejného pořádku,“ uvedl již v minulosti policejní prezident genmjr. Tomáš Tuhý.

Projekt „Prevence rizik při činnosti pořádkových jednotek“, byl zahájen v roce 2011 a představuje zavedení nových ochranných prostředků. Gestorem tohoto projektu je Ředitelství služby pořádkové policie Policejního prezidia ČR.

„Jsem rád, že se podařilo získat prostředky na nákup nového vybavení, které Vám zajistí lepší ochranu a bezpečnost při práci,“ uvedl v průběhu předávání kompletů policistům ředitel služby pořádkové policie plk. Martin Hrinko.

Specifikace kompletů (z programu švýcarsko – české spolupráce jsme získali celkem 2851 ks):
•Odolnost proti úderu a probodnutí (v normě TON I)
•Balistická odolnost (v normě IIIA NIJ)
•Možnost zvýšení balistické odolnosti vložením plátu (IV NIJ)
•Vnitřní část vesty ze síťoviny 3D – zajištění prodyšnosti, zabránění nadměrného pocení
•Sumky a pouzdra jsou vyřezávány moderní laserovou technologií – výslednost je lehkost a komfort při nošení
•Molle systém n vnější části vesty umožňuje variabilitu uchycení pouzder a dalšího příslušenství dle požadavku uživatele

kpt. Bc. Eva Kropáčová, PČR