logo

Posádka Mitsubishi odešla po nehodě do hospody na pivo

vys msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté z dopravního inspektorátu Havlíčkův Brod vyjížděli v sobotu 4. března kolem půl šesté ráno vyšetřovat okolnosti dopravní nehody, která se stala v Havlíčkově Brodě. Policisté po příjezdu na místo zjistili, že osobní vozidlo Mitsubishi projíždělo po silnici I/34 ulucí Humpolecká ve směru od centra města na obec Šmolovy. Po projetí mírné levotočivé zatáčky vyjel řidič tohoto vozidla vpravo na odstavný pruh komunikace a dále vpravo na chodník, kde přední částí vozidla narazil do sloupu veřejného osvětlení. Po nárazu do sloupu vozidlo Mitsubishi narazilo do vozidla Škoda Fabia, které bylo zaparkované v odstavném pruhu komunikace.

Při dopravní nehodě se nikdo nezranil. Řidič společně se spolujezdcem z vozidla Mitsubishi krátce po dopravní nehodě z místa odešli ve směru do centra Havlíčkova Brodu. Vzhledem k tomu, že po příjezdu hlídky na místo nehody se posádka vozidla v místě nenacházela, začali policisté po posádce vozidla v okolí místa nehody pátrat. Policistům se podařilo vypátrat po zhruba půl hodině posádku auta v ulici Na Losích. Jednalo se o dva muže, kteří zde popíjeli pivo.

Policisté provedli šetření ke zjištění, kdo v danou dobu vozidlo řídil. U devatenáctiletého řidiče provedli dechovou zkoušku na alkohol s pozitivním výsledkem – 1,23 promile alkoholu v dechu. Opakovaná dechová zkouška byla také pozitivní – 1,26 promile alkoholu v dechu. K výsledkům dechových zkoušek řidič uvedl, že alkohol požil až po dopravní nehodě. Řidiče policisté vyzvali, aby se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s opakovaným odběrem krve v Nemocnici v Havlíčkově Brodě. Na místě dopravní nehody byly též provedeny celkem tři dechové zkoušky na alkohol se spolujezdcem z vozidla Mitsubishi, kdy tyto dechové zkoušky byly rovněž s pozitivními výsledky mezi 1,05 – 0,94 promile alkoholu v dechu.

Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda v celkové výši 130 000 korun. Další okolnosti dopravní nehody jsou předmětem policejního šetření.

mjr. JUDr. Dana Čírtková, PČR