logo

Posádka vozu se za jízdy vyměnila přímo před zraky policistů

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V minulých dnech v nočních hodinách kontrolovala hlídka policistů pardubického pohotovostního a eskortního oddělení v obci Srch na Pardubicku vozidlo Renault Scénic.

Při zastavování vozidla policisté viděli, že v něm dochází k pohybu osob a jeden z posádky přelézá na zadní sedadla. Při kontrole vozidla za volantem seděla 20 letá žena, která jak se posléze ukázalo, nevlastnila žádné řidičské oprávnění.

Spolujezdec, v tu dobu na zadním sedadle, byl 40 letý muž, který nedokázal rozumně vysvětlit, proč v době, kdy je zastavovali policisté, přesedal na zadní sedadlo. Policisté mimo jiné zjistili, že tento muž má platný zákaz řízení motorových vozidel.

U obou osob policisté provedli dechovou zkoušku ke zjištění alkoholu v dechu, která byla negativní, ne tak zkouška na přítomnost omamných a psychotropních látek. Ta byla u obou dvou pozitivní na látku Amfetamin/Metamfetamin. Policisté tudíž pojali podezření, že by se ve vozidle mohly nacházet návykové látky a proto využili své zákonné oprávnění a provedli prohlídku vozidla.

V něm našli peněženku, ve které byly igelitové sáčky s různým množstvím bílé krystalické látky. Tato látka byla odeslána na rozbor, ke zjištění, zda se nejedná o návykovou látku a v případě že ano, o jaký druh.

Muž i žena byli vyslechnuti a podle jejich výslechů, policejního prověřování a výsledků expertizy bude rozhodnuto o dalším postupu ve věci.

por. Ing. Markéta JANOVSKÁ, Policie ČR