logo

Poškozené ženy „tahal za nos“ a přišel si tak na desetitisíce, nestaly jste se jeho obětí i vy?

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Je tomu pouhé dva měsíce, kdy do České republiky přicestoval čtyřiatřicetiletý muž. Hned po příjezdu se začal věnovat tomu, co dle jeho slov umí nejlépe, tedy tančit v klubech, hrát hazardní hry a „balit“ holky. Ostatně do naší země přicestoval právě proto, že slyšel o skvělých kasinech a krásných děvčatech.

A podle dosavadních zjištění se vyjmenovanému věnoval se vší vervou. Je pravdou, že do této doby evidujeme „pouze“ čtyři poškozené, které připravil jak o desítky tisíc na hotovosti, tak v některých případech i o kabelky a platební karty.

Avšak podle toho, co sám obviněný vypověděl, je s největší pravděpodobností podvedených nebo okradených mnohem víc. Policistům totiž vyjmenoval mnoho příběhů, které za zmiňované dva měsíce prožil, že si ani sám nepamatoval, jak se některé poškozené jmenovaly, nebo kde se s nimi seznámil. Jeho vztahy totiž měly ve valné většině takzvaně jepičí život. Některé trvaly pouze jednu noc, jiné zase třeba „až“ tři dny, respektive noci.

Co ale obviněný ví velice přesně je způsob, jakým balamutil vyhlédnuté oběti. V tomto směru velice čile fungoval především v internetovém prostředí. Tam na seznamkách vyhledával dívky, které posléze oslovil a po několik dní si s nimi „esemeskoval“. A pak přišel den „D“, kdy se setkali tváří v tvář, byť se v tomto směru jednalo ze strany obviněného o určitou rutinu.

Vždy totiž pozval vyvolenou na večeři, při které „náhle“ zjistil, že nemá peníze a účet mu banka zablokovala, prý kvůli jakémusi nedopatření. Pozvané se svého hostitele zželelo a hostinu zaplatila. Stejně tak nebylo výjimkou, že po takovéto trachtaci skončili u slečny doma.

A pak vždy následoval kolotoč historek a legend, na základě kterých obviněný “trpěl“ neustálým nedostatkem peněz. Díky tomu se mu podařilo vymámit z poškozených tu pět tisíc, onde zase téměř dvacet. Ve čtyřech dosud zadokumentovaných případech přesahuje způsobená škoda šedesát tisíc korun.

„Vztahy“, které měly stejný průběh, a bohužel posléze i stejný závěr, navazoval obviněný dle svého tvrzení také v různých tanečních klubech.

Na základě zjištěných skutečností a operativně pátrací činností se podařilo kriminalistům třetího oddělení prvního policejního obvodu ve středu v podvečer čtyřiatřicetiletého muže vypátrat a zadržet. Zadržení proběhlo konkrétně v jednom z kasin u hranic s Německem.

Muž je v tuto chvíli obviněný z trestných činů krádež, podvod a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Za tyto delikty mu v tuto chvíli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Nicméně pokud vzroste počet poškozených a způsobená škoda, může obviněnému hrozit trest vyšší.

Kriminalisté současně se sdělením obvinění podali podnět státnímu zástupci k návrhu na uvalení vazby. Tento návrh posléze příslušný soud akceptoval a čtyřiatřicetiletý muž je tak stíhán vazebně.

Na základě popsaného prosíme z tohoto místa všechny tímto mužem obdobně podvedené, nebo okradené, aby se přihlásily policistům prostřednictvím linky tísňového volání 158.

por. Mgr. Tomáš Hulan, PČR