logo

Poslední letošní vyjížďky nedopadly pro motorkáře nejlépe

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Nedělní téměř letní počasí vylákalo na silnice řadu motocyklistů k jejich zřejmě poslední vyjížďce v tomto roce. Jeden motocyklista se spolujedoucí projíždějící našim regionem se bohužel zdraví z výletu domů nedostali a s těžkými zraněními skončili v nemocnici.

Cestu motorkářům v obci Lichkov pravděpodobně zkřížil třiašedesátiletý řidič osobního vozidla značky Citroen Berlingo, který jim krátce před jednou hodinou po poledni patrně nedal při odbočování z hlavní silnice na vedlejší přednost v jízdě. Čelní střet obou dopravních prostředků si vyžádal velmi těžké zranění osmapadesátiletého motocyklisty a těžké zranění jeho stejně staré spolujedoucí, cestujících na motocylku značky BMV R1200. Muž byl letecky transportován do fakultní nemocnice a žena byla převezena rychlou lékařskou pomocí rovněž do fakultní nemocnice. Dechová zkouška na alkohol byla u řidiče citroenu negativní. U řidiče BMV nemohla být z důvodu zranění provedena, tudíž jsme nařídili lékařské vyšetření spojené s odběrem krve. Škoda na autu a motocyklu je předběžně vyčíslena na 190 tisíc korun.

Ve věci jsme zahájili úkony v trestním řízení pro podezření z přečinu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti, s trestní sazbou až čtyři roky odnětí svobody.

por. Bc. Lenka Vilímková, Policie ČR