logo

Potápěči pátrali ve stoce po posledním pohřešovaném „geocacherovi“, zatím bez úspěchu

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V sobotu kolem půl šesté odpoledne začala rozsáhlá pátrací akce po dvou osobách, které se ztratily při provozování geocachingu v Motolském potoce. Ten je brán jako kanalizační stoka, která teče převážně pod zemí a je přítokem Vltavy. Akce se zúčastnili nejen pražští policisté, ale také členové hasičského záchranného sboru spolu se strážníky městské policie.

Podle dosavadních informací se čtveřice mladých lidí v sobotu odpoledne vydala do Motolského potoka, aby spolu hledali kešky. Bohužel však nejspíš podcenili rychlý vývoj změny počasí a zatímco do podzemí vešli za slunného počasí, v průběhu hledání se počasí výrazně zhoršilo. Přívalový déšť byl natolik intenzivní a vytrvalý, že zatopil Motolský potok. Silný proud, který se tak vytvořil, vyplavil mladé lidi až po několika kilometrech výpustí u Hořejšího nábřeží přímo do Vltavy.

Štěstí měli však jen dva hledači, ty se podařilo zachránit a byla jim okamžitě poskytnuta první pomoc. V jejím průběhu záchranářům sdělili, že postrádají další dva kamarády.

Tímto oznámením začala již zmíněná rozsáhlá záchranná akce, které měla bohužel smutné pokračování. V podvečer byla na hladině Vltavy nalezena žena bez známek života. Policisté následně zjistili, že je to jedna ze dvou pohřešovaných osob v souvislosti s geocachingem. Pátrání po druhé pohřešované osobě pokračovalo až do pozdních nočních hodin, kdy bylo kolem půl druhé ráno přerušeno.

S denním světlem se policisté na místo vrátili a znovu propátrávali nejen řeku, ale i nedaleké břehy. O spolupráci opět požádali i hasičské potápěče, kteří se rozhodli prozkoumat i samotnou stoku. Pátrací akce i přes úsilí všech zúčastněných zatím nepřinesla kýžený výsledek.

Vzhledem k počasí bylo pátrání ukončeno. Policisté se na místo události vrátí zítra a budou v pátrání pokračovat.

por. Mgr. Jan Rybanský, Policie ČR