logo

Potápěči pražských hasičů i Policie ČR pátrali po pohřešovaném příznivci geocachingu

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Potápěči HZS Praha ze stanice Modřany pokračovali v pondělí téměř celý den v pátrání po pohřešovaném příznivci geocachingu, kterého v sobotu spláchla voda z přívalového deště Motolským potokem až do Vltavy. Do pátrání byli zapojeni také potápěči z Poříčního oddělení.

Youtube Video
Podívat se na video

Potápěči HZS Praha pokračovali v pátrání ve stoce, kterou vede Motolský potok. Tentokrát prozkoumali podzemní prostory v oblasti Smíchova až k Vltavě. Nakonec provedli průzkum pod vodní hladinou Vltavy v oblasti, kde se do ní vlévá Motolský potok.

Policejní potápěči pak pátrali v oblasti u Jiráskova mostu, pod Jiráskovým náměstím, tedy poblíž Mánesa. Veškeré pátrání však bylo doposud neúspěšné.

K samotné události došlo již v sobotu, kdy se čtveřice příznivců geocachingu vydala do podzemních prostor Motolského potoka. Tam je ale zastihla přívalová vlna, která se stokou prohnala. Čtveřici následně dostala až do 4 kilometry vzdálené Vltavy. Dvě osoby se podařilo zachránit díky posádce lodi Andante a díky instruktorce veslování z veslařského klubu Slavia. Další osobu se podařilo nalézt již bez známek života ve Vltavě. Po čtvrté osobě, po muži, se stále pátrá.

MrK, Týdeník Policie