logo

Povrch dálnice D1 poškodila po nehodě dvou kamionů na Vysočině kyselina fosforečná

vys msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na 113. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno se střetla dvě nákladní vozidla. Jedno vozidlo přepravovalo nebezpečnou látku. Jedná se o kyselinu fosforečnou, která zhruba v objemu 2000 litrů vytekla na komunikaci.

Dálnice D1 byla ve směru na Brno hned po nehodě uzavřena a uzavřena je stále. Nehoda se stala v místě, kde je provoz veden v jednom jízdním pásu dálnice v režimu 2+2 jízdní pruhy. Na místě zasahují hasiči HZS Kraje Vysočina, kteří pracují na likvidaci následků úniku látky. Tato látka poškodila povrch dálnice v délce zhruba 100 metrů.

Policisté na místě šetřením zjistili, že třicetiletý řidič nákladního vozidla značky Man s návěsem, jednalo se o cizího státního příslušníka, zezadu narazil do před ním jedoucího nákladního vozidla značky DAF s návěsem.

Jak dlouho bude dálnice na Brno uzavřena nelze v tuto chvíli odhadovat.

Řidiči jedoucí na Brno sjíždějí na exitu 104 Větrný Jeníkov a na dálnici najíždějí na exitu 119 Velký Beranov. Veškerá doprava tedy jede centrem Jihlavy, což přináší výrazné dopravní komplikace, zejména na průtahu městem, kde jsou problémy na všech křižovatkách.

Dana Čírtková , PČR