logo

Požár bytu v Orlové – Lutyni způsobil škodu za 200 tisíc korun, dva lidé byli zraněni

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Tři jednotky hasičů zasahovaly v sobotu 11. března u požáru bytu v místní části Orlové – Lutyni. Záchranná služba z místa odvezla dvě zraněné osoby.

Událost byla na operační středisko ohlášena pět minut po půl šesté ráno. Na místo byly vyslány tři hasičské jednotky – profesionální ze stanic HZS MSK v Karviné a Orlové a dobrovolná z místní části Orlová – Poruba.

Hasiči do zakouřeného bytu vnikli v dýchací technice a požár zlikvidovali vodou. Zraněnému majiteli, který se snažil plameny uhasit před jejich příjezdem, poskytli předlékařskou první pomoc a po příjezdu zdravotníků jej předali do jejich péče.

„Osmačtyřicetiletý muž byl při události popálen v oblasti horní končetiny a hlavy, rovněž se nadýchal zplodinami hoření. Zasahující tým záchranné služby mu poskytl přednemocniční neodkladnou péči – ošetřil poranění, podal analgetika a kyslík. Vzhledem k těžšímu zranění byl muž následně transportován na popáleninové centrum Fakultní nemocnice Ostrava. Druhou pacientkou byla sedmašedesátiletá žena, u které došlo k lehké intoxikaci kouřem. Po ošetření ji posádka RZP předala na interní ambulanci nemocnice v Orlové,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Do nemocnice musela být převezena i obyvatelka bytu nad požárem, která se nadýchala zplodin hoření.

Příčinu vzniku na místě šetří vyšetřovatelé hasičů, škoda byla předběžně vyčíslena na 200 tisíc korun.

nprap. Jakub Kozák, HZS MSK