logo

Požár dílny ve Vikýřovicích zaměstnal 8 hasičských jednotek

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V úterý 14. března byl v 5:34 v obci Vikýřovice (okr. Šumperk) oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje požár přízemní budovy o rozměrech 30 x 10 m.

Průzkumem místa zásahu bylo zjištěno, že se jedná o požár přízemní budovy o rozměrech cca 40 x 10 m, kdy došlo k rozšíření požáru z dílny na střešní konstrukci sedlové střechy. Jednotky z místa požáru vynesly dvě acetylenové láhve, které následně ochlazovaly. Z místa požáru se ozývaly výbuchy, které byly zřejmě způsobeny hořícími nádržemi vozidel. Na místo zásahu byla povolána i výšková technika ze stanice Šumperk a protiplynový automobil ze stanice Olomouc na doplnění dýchací techniky.

V 8:55 byla velitelem zásahu ohlášena lokalizace požáru (požár se přestal šířit, síly a prostředky na místě zásahu postačují zabránit jeho dalšímu šíření). Jednotky nadále pokračovaly v rozebírání střešní konstrukce a dohašování skrytých ohnisek. Samotná likvidace požáru byla velitelem zásahu nahlášena v 10:48.

Výše škody způsobena požárem byla předběžně odhadnuta na 2 000 000 Kč. Jednotky svým včasným zásahem uchránily majetek v hodnotě zhruba 2 000 000 Kč. Příčina vzniku požáru je zatím v šetření.

por. Ing. Jan Ondruch, HZS Olomouckého kraje