logo

Požár garáže s přístřeškem v Holešově-Všetulích zaměstnal 4 jednotky hasičů

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Informaci o požáru garáže s přístřeškem v Holešově-Všetulích přijali hasiči ve 2:13 hodin. Na místo byly okamžitě vyslány jednotky profesionálních hasičů ze stanic Holešov a Bystřice pod Hostýnem a posilové jednotky dobrovolných hasičů z Holešova a Hulína.

Po příjezdu na místo události bylo prvotním průzkumem zjištěno, že došlo k požáru volně stojící budovy v zahradě, která sloužila jako garáž a dílna. V blízkém okolí naštěstí nehrozilo nebezpečí rozšíření na další objekty.

Jednotky na pokyn velitele zásahu nasadily postupně tři hasební proudy. Z důvodu nebezpečí pádu stropní konstrukce byly prováděny hasební práce z vnější strany objektu. Ve 2:33 hodin dostali hasiči požár pod kontrolu. Při události došlo k drobnému zranění jednoho ze zasahujících hasičů.

Celková likvidace byla velitelem oznámena ve 4:30 hodin. Po odvětrání prostor bylo místo předáno jednotce města Holešov, která provede dohlídku do 8:00 hodin. Na místo se dostavil také vyšetřovatel hasičů, který nyní šetří příčinu vzniku události. Škoda, způsobená požárem, byla majitelem předběžně vyčíslena na 100 000 Kč.

kpt. Ing. Pavel Řezníček, HZS Zlínského kraje