logo

Požár garáže s přístřeškem v Holešově-Všetulích zaměstnal 4 jednotky hasičů

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Informaci o požáru garáže s přístřeškem v Holešově-Všetulích přijali hasiči ve 2:13 hodin. Na místo byly okamžitě vyslány jednotky profesionálních hasičů ze stanic Holešov a Bystřice pod Hostýnem a posilové jednotky dobrovolných hasičů z Holešova a Hulína.

Po příjezdu na místo události bylo prvotním průzkumem zjištěno, že došlo k požáru volně stojící budovy v zahradě, která sloužila jako garáž a dílna. V blízkém okolí naštěstí nehrozilo nebezpečí rozšíření na další objekty.

Jednotky na pokyn velitele zásahu nasadily postupně tři hasební proudy. Z důvodu nebezpečí pádu stropní konstrukce byly prováděny hasební práce z vnější strany objektu. Ve 2:33 hodin dostali hasiči požár pod kontrolu. Při události došlo k drobnému zranění jednoho ze zasahujících hasičů.

Celková likvidace byla velitelem oznámena ve 4:30 hodin. Po odvětrání prostor bylo místo předáno jednotce města Holešov, která provede dohlídku do 8:00 hodin. Na místo se dostavil také vyšetřovatel hasičů, který nyní šetří příčinu vzniku události. Škoda, způsobená požárem, byla majitelem předběžně vyčíslena na 100 000 Kč.

kpt. Ing. Pavel Řezníček, HZS Zlínského kraje

darky