logo

Požár izolace na stavbě administartivní budovy v Holešovicích způsobil milionové škody

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Tři jednotky pražských hasičů zasahovaly dne 12.10.2017 od 10:12 hodin u požáru na staveništi administrativní budovy v Argentinské ulici v Praze 7. První jednotka z holešovické stanice na místě byla dvě minuty od ohlášení události.

Požár na ploše 20×30 metrů zasáhl asfaltovou izolaci a uskladněné balíky s polystyrenovou izolací. Zplodiny hoření poškodily fasádu části budovy do výšky asi 20 metrů, sálavé teplo poškodilo její skleněnou výplň. Požár byl lokalizován v 10:29 hodin, následně hasiči dohašovali části izolace a provedli kontrolu v podzemních prostorách budovy.

Hasiči během zásahu zachránili jeřábníka, který v kouři uvízl v horní kabině stavebního jeřábu. ZZS odvezla preventivně čtyři žáky z nedaleké střední školy, kteří sledovali požár a lehce se nadýchali zplodin hoření. Na místě zasahovaly jednotky z holešovické, centrální a petřinské stanice. Vyšetřovatel odhadl škodu na několik milionů korun. Přesný rozsah škod a příčina požáru je předmětem dalšího šetření.

Youtube Video
Podívat se na video

Po likvidaci požáru bylo na tísňové lince oznámeno, že v nedaleké obchodní akademii má po intoxikaci kouřem zdravotní potíže několik studentů. Na místo vyjela posádka RZP, Inspektor provozu a velkokapacitní speciál Atego.

Několika studentům se špatně dýchalo. Záchranáři si je proto převzali do své péče a převezli je do nemocnice.

mjr. Bc. Martin Kavka, HZS Praha + MrK, Týdeník Policie