logo

Požár jízdárny v Hejtmánkovicích likvidovalo pět jednotek hasičů

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Celkem pět jednotek vyslalo na místo krajské operační a informační středisko poté, co ve středu 21. 11. v 03:27 hod. přijalo oznámení o požáru jízdárny v Hejtmánkovicích.

Průzkumem na místě požáru jednotky zjistily, že hoří část objektu jízdárny. Požár byl v daném místě v plném rozvoji, proto se hasiči snažili uchránit především zbytek objektu a co nejdříve požár lokalizovat, aby se nerozšířil. To se jednotkám podařilo těsně před pátou hodinou ranní, kompletní likvidace požáru byla oznámena v 06:17 hod.

Požár zničil třetinu objektu, která byla určena jako stáje s volným přístupem pro koně a zasaženo bylo také zázemí pro jezdce. Plameny zde pohltily střechu, část konstrukce a škoda vznikla také na vybavení jezdců. Díky zásahu hasičů se podařilo uchránit další část stájí a prostor klubovny. Škoda byla předběžně vyčíslena na 950 tisíc korun, přičemž se podařilo uchránit hodnoty v rozmezí asi 1 až 1,5 milionu korun. Jak požár vznikl, to je předmětem vyšetřování. Prozatím nebyla vyloučena žádná z možných příčin vzniku.

Po ukončení zásahu byl nad požářištěm nařízen dohled místní dobrovolné jednotky do 15:00 hod.

Při události nebyl nikdo zraněn, nedošlo ani ke zranění zvířat. Koně měli ke stájím volný přístup z výběhu a z místa sami utekli.

Na likvidaci požáru se podíleli profesionální hasiči z Broumova a jednotky SDH Broumov, Meziměstí a Hejtmánkovice a dále také dobrovolná jednotka podniku VEBA Broumov.

Martina Götzová, HZS KHK