logo

Požár na ubytovně v Kutné Hoře napáchal škodu za 2 milióny, hasičům komplikovala příjezd špatně zaparkovaná auta

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Požár v ubytovně v Kutné hoře, v části Šipší byl středočeským hasičům oznámen v úterý 3. ledna před 20. hodinou. Na místo vyjely 3 jednotky (stanice Kutná Hora, dobrovolní hasiči Kutná Hora – Malín a Nové Dvory) s celkem 6 vozidly.

Rychlý příjezd hasičů prodloužily nevhodně zaparkované osobní automobily v sídlišti. Při příjezdu bylo před ubytovnou přibližně 20 evakuovaných osob, které ve spěchu opustily ubytovnu bez zimního oblečení. Proto byl na místo povolán evakuační autobus pro zajištění dočasného zázemí. Za 27 minut od příjezdu první cisterny byl požár v jedné místnosti pod kontrolou, následně probíhaly dohašovací práce a odvětrávání objektu.

Ve spolupráci se starostou a místostarostou města bylo pro evakuované zajištěno náhradní ubytování. Hasiči se po více než dvouhodinovém zásahu vrátili na své základny. Zítra bude z bezpečnostních důvodů zajištěna prohlídka objektu statikem.

Požár způsobila rychlovarná konvice. Vyšetřovatel vyčíslil přímou škodu vzniklou požárem na 2 mil. Kč, hasiči uchránili hodnoty ve výši 8 mil. Kč.

Jaroslav Gabriel, HZS SČK