logo

Požár napáchal v restauraci na Berounsku škodu za 1 milion korun, popáleného muže transportoval do nemocnice vrtulník LZS

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Krátce po 9:30 byl na tísňové lince středočeských hasičů ohlášen požár v restauraci v Libomyšli na Berounsku.

Na místo okamžitě vyjely jednotky HZS SČK ze stanic Beroun a Hořovice, posíleny o dobrovolné jednotky z Lochovic a Hostomic. Dále k místu vyjela posádka ZZS Středočeského kraje a hlídky Policie ČR.

Hasiči po svém příjezdu na místo zjistili, že došlo k požáru v kuchyni restaurace, a to pravděpodobně od propanbutanové láhve, kterou obsluha restaurace právě vyměňovala. Policisté uzavřeli silnici mezi Zdicemi a Libomyšlí.

Hasiči nasadili k zásahu jeden dva vysokotlaké proudy a tři vodní „D“ proudy. V péči záchranářů skončil muž, který při požáru utrpěl popáleniny II. a III. stupně na přibližně 25% povrchu těla. Na místo byl povolán vrtulník LZS Kryštof 01.

Záchranáři muže zajistili a po ošetření ho letecky přepravili do popáleninového centra Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze.

Hasiči dostali v 10 hodin požár pod kontrolu. Následně pak dohašovali a vynášeli ohořelé předměty. Z objektu bylo vyneseno také větší množství propanbutanových lahví. Vyšetřovatel předběžně odhadl vzniklou škodu na 1 milion korun. Včasným zásahem hasičů byly uchráněny hodnoty za 2 miliony korun. Příčinou požáru je s největší pravděpodobností nedbalost při výměně propanbutanové láhve.

MrK, Týdeník Policie