logo

Požár návěsu kamionu uzavřel dálnici D5 u Loděnice

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na 9,5. kilometru dálnice D5, ve směru na Prahu, došlo v neděli před 7. hodinou ráno k požáru návěsu kamionu.

Jednalo se o návěs určený k přepravě chlazeného a mraženého zboží. V tomto případě převážel kamion náklad kukuřice. Podle všeho začal návěs hořet za jízdy, řidič proto kamion odstavil na krajnici a odpojil tahač od návěsu.

Na místo vyjeli policisté z Dálničního oddělení Rudná, k požáru byly vyslány jednotky HZS SČK ze stanic Beroun a Kladno (protiplynový automobil), a to společně s JSDH Chyňava a JSDH Rudná.

Policisté dálnici uzavřeli na exitu 10 (Loděnice). Řidiči mohli místo objet po „staré plzeňské“ přes Loděnici a Rudnou, zpět na dálnici se dostali na exitu 5 (Rudná).

Hasiči nasadili k zásahu několik D proudů s pěnou. Zásah probíhal v dýchací technice. Událost se obešla bez zranění. Dálnice byla uzavřena na dobu několika hodin. Hasiči si na místo vyžádali příjezd speciální techniky ze Záchranného útvaru Zbiroh.

Požár poškodil také přilehlou protihlukovou stěnu. Jako příčina požáru bylo stanoveno vznícení pneumatiky po defektu. Škoda je odhadnuta na 1 milion korun.

V 10:50 začali hasiči pomocí speciálního manipulátoru ze záchranného útvaru vytahovat převážený náklad. Až po 14. hodině došlo k vyložení celého nákladu a jeho dohašení. Po 16. hodině byl návěs odtažen a dálnice uklizena. Poslední hasiči z místa, po více než 9 hodinovém zásahu, odjeli v 16:05 hod. Krátce po tom byl provoz na dálnici obnoven.

MrK, Týdeník Policie