logo

Požár objektu obývaného bezdomovci zaměstnal 7 jednotek pražských hasičů

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

U požáru jednopodlažního objektu v ulici Bohuslava Martinů v Praze 4 zasahovalo dne 7. června 2018 v 15:14 hodin přes padesát profesionálních a dobrovolných hasičů z celkem sedmi jednotek.

Celodřevěný objekt, který je obývaný bezdomovci, byl plamenným hořením zasažen ve 2/3 z celkové plochy 30 x 15 metrů. Plameny se dostaly i na střechu objektu. Hasiči na lokalizaci požáru nasadili 3 C proudy vnitřkem budovy, jeden proud pak po výškové technice. Hasičů pomáhalo i zařízení COBRA.

Průzkumné skupiny vyhledávaly případné osoby, které by se v objektu mohly nacházet. Chemici pražských hasičů během zásahu zahájili monitoring ovzduší. Ve spolupráci s PČR hasiči provedli upozornění v nejbližším bytovém domě, nařízení o uzavření oken a nevětrání z preventivních důvodů. Podle chemiků ale nedošlo ve vzdálenosti do 100 metrů od požáru k překročení běžných norem.

Požár dostaly jednotky zcela pod kontrolu v 16:43 hodin, hasiči pak ještě likvidovali skrytá ohniska a došlo k redukci sil a prostředků na místě zásahu. Příčina vzniku požáru je v šetření, s ohledem na devastaci objektu před požárem bude škoda požárem minimální. Přivolaná ZZS byla velitelem zásahu před 17. hodinou odvolána, na místě požářiště nebyl nikdo nalezen ani zraněn.

Martin Kavka, HZS Praha