logo

Požár rodinného domu v Dolních Měcholupech napáchal škodu za půl milionu korun, hasiči vyhlásili II. stupeň požárního poplachu

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Z ulice Nad Vokolky v pražských Dolních Měcholupech stoupal v pondělí dopoledne hustý černý kouř. Na tísňové lince pražských hasičů byl oznámen požár rodinného domu.

Na místo byly vyslány hlídky MP Praha, PMJ Praha a Oddělení hlídkové služby Praha IV. Dále k místu vyrazil Inspektor provozu ZZS HMP a PetMedic. Operační středisko hasičů na místo vyslalo jednotky HZS Praha ze stanic Chodov, Strašnice, Krč a Satalice, posíleny o dobrovolnou jednotku z Dolních Měcholup. Dále k místu vyjel velitel směny HZS Praha, a to společně s dokumentační skupinou. K požáru vyjel také velký chemický vůz ze stanice Petřiny.

Hasiči po svém příjezdu nasadili k zásahu tři vodní „C“ proudy, přičemž zasahovali také pomocí nastavovacích žebříků. V objektu byli nalezeni tři exotičtí ptáci, kteří byli vyneseni mimo zakouřené prostory a následně byli prohlédnuti veterinářem z PetMedicu. Při požáru neutrpěli žádná zranění.

Kvůli počtu nasazených jednotek byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu. Vzhledem k přítomnosti médií vyrazil na místo také tiskový mluvčí HZS Praha.

Hasiči dostali požár pod kontrolu přibližně po 20 minutách. Zásah probíhal v dýchací technice. Jako příčina požáru byla předběžně stanovena nedbalost uživatele domu, který vysypal žhavý popel do kompostéru. Škoda byla předběžně vyčíslena na 500 tisíc korun.

MrK, Týdeník Policie