logo

Požár střechy přístřešku se dřevem v Hněvotíně zaměstnal 4 jednotky hasičů

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Čtyři jednotky z řad profesionálních a dobrovolných hasičů se v odpoledních hodinách neděle 23.7.2017 podílely na likvidaci požáru dřevěného přístřešku s uskladněným dřevem v Hněvotíně na Olomoucku. Včasným zásahem hasičů nedošlo k rozšíření na další přilehlé objekty, včetně zástavby rodinných domů v těsné blízkosti

Operační středisko k likvidaci vyslalo profesionální jednotku požární stanice Olomouc a to posádky tří cisternových vozidel, za následné pomoci dobrovolných hasičů Hněvotín, Olomouc a Olšany u Prostějova.

Hasiči po svém příjezdu velmi rychle lokalizovali zahoření v přístřešku se dřevem napojeným schodištěm na další objekt. Naštěstí došlo pouze k propadnutí schodiště bez většího poškození zmiňovaných prostor, část zůstala pouze zakouřena. V následujícím čase jednotka provedla rozebrání dřevěné konstrukce a vynošení vyhořelých trámů a části dřeva z požářiště.

Důkladným průzkumem termokamerou hasiči vyloučili možná skrytá ohniska. Požár se zhruba po hodině od ohlášení podařilo celkově likvidovat a všechny jednotky se postupně navracely zpět na své základny. Celá událost se obešla bez zranění osob. Co stojí za příčinou vzniku požáru je aktuálně v šetření, jednou z pravděpodobných variant možného vzniku je hra s ohněm, výši škody majitel vyčíslil v částce 35 tis. korun.

Zdeněk Hošák, HZS Olomouckého kraje