logo

Požár ve sklepních prostorách bytového domu v Mohelnici vyšetřuje policie jako obecné ohrožení

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 5. 1. 2019 krátce po devatenácté hodině jsme přijali oznámení, že v Mohelnici na ulici Na Příkopech došlo ke vzniku požáru ve sklepních prostorách čtyřpodlažního panelového domu.

Z preventivních důvodů bylo přistoupeno k evakuaci celkem 33 osob ze dvou vchodů bytového domu. V souvislosti s požárem nedošlo k žádnému zranění osob. Po ukončení hasebních a likvidačních prací mohli policisté v součinnosti s vyšetřovatelem Hasičského záchranného sboru Ol. kraje přistoupit k ohledání místa požáru.

Na místo byl povolán také specialista z Odboru kriminalistické techniky a expertiz a psovod se služebním psem vycvičeným k vyhledávání akcelerantů hoření. Ohledání místa bylo ukončeno krátce po jedné hodině ráno. Z provedeného šetření vyplynulo, že ke vzniku požáru došlo v prostoru jedné ze sklepních kójí. Za jakých okolností ke vzniku požáru došlo, je předmětem dalšího šetření.

Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení. Vlivem požáru došlo k poškození nejen samotné sklepní kóje, ale také k poškození elektroinstalace a škodě na stropu a vodovodních a odpadních trubkách. Výše způsobené škody doposud nebyla přesně vyčíslena.

por. Mgr. Jiřina Vybíhalová, Policie ČR