logo

Pozorný svědek natočil na mobil recidivistu, který se podruhé vloupal do stejné prodejny, o chvíli později ho dopadli policisté a strážníci

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Trutnovští policisté společně s městskými strážníky ve středu krátce po druhé hodině ranní zadrželi pětatřicetiletého muže krátce po vloupání do prodejny v Bulharské ulici v Trutnově. Tam vnikl za poslední týden již podruhé.

Policejní komisař proti němu zahájil trestní stíhání ze spáchání přečinu krádež.

Na linku 158 krátce po jedné hodině ranní jsme přijali oznámení od náhodného kolemjdoucího, který uvedl, že, když procházel podloubím, uslyšel hluk z jedné prodejny. Šel se tam tedy podívat, když uviděl z okna vylézat muže. Krátce s ním promluvil a natočil si ho na mobilní telefon. Když lapka odešel směrem do města, oznámil to na linku 158.

Youtube Video
Podívat se na video

Překvapením pro policisty bylo, když zjistili, že se jedná se o stejného muže a taktéž o stejnou prodejnu, která byla vykradena koncem září letošního roku. I tentokrát nenechavec odcizil finanční hotovost přesahující 5 tisíc korun.Kriminalisté po řádné zadokumentování předali státnímu zástupci podnět na vzetí obviněného do vazby. Soudce Okresního soudu v Trutnově v pátek třináctého toto akceptoval a rozhodl o tom, že muž bude stíhán vazebně.

V případě prokázání viny mu hrozí až tříletý pobyt ve vězení.

por. Pižlová Šárka, DiS., Policie ČR