logo

Prahou prošel pochod Prague Pride, na akci dohlížela policie

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Pražská policie během sobotního dne přijímala příslušná bezpečnostní opatření v souvislosti s oznámeným průvodem Prague Pride.

Před samotným zahájením policisté prováděli bezpečnostní prohlídky shromaždiště na Václavském náměstí i plánované trasy a zaměřovali se na podezřelé osoby, volně odložená zavazadla a jakékoli mimořádnosti. V rámci dohledu nad bezpečností a plynulostí dopravy provedla policie rovněž kontrolu řidičů alegorických vozů průvodu, kdy odhalila dvě osoby pod vlivem omamných a psychotropních látek.

Na policejní služebně skončil i další muž, který se chtěl zařadit do průvodu viditelně ozbrojen nožem. Policisté ho podezřívají z nedovoleného ozbrojování a také z držení omamných a psychotropních látek a jedů.

Následný průvod z Václavského náměstí na Letnou policisté preventivně doprovázeli a svou přítomností eliminovali případný střet názorově odlišných skupin.

V této souvislosti policie řešila jen několik menších potyček verbálního charakteru. Jedna z potyček v Kozí ulici nakonec skončila předvedením tří osob. Účastníci potyčky jsou podezřelí z přestupkového jednání, které bude mít s největší pravděpodobností dohru ve správním řízení.

Krátce před půl čtvrtou průvod dorazil do Letenských sadů, kde následuje další plánovaný program. Policie bude na hladký průběh pokračující akce dohlížet.

mjr. Mgr. Andrea Zoulová , PČR