logo

Pražší celníci se zaměřili na kontroly veterinárního zboží

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V průběhu tohoto týdne byli pražští celníci úspěšní při kontrolách dovozu veterinárního zboží.

Při noční kontrolní akci z neděle na pondělí zastavili na příjezdové komunikaci D10 ve směru do Prahy kamion jedoucí z Polska, který vezl více než čtyři tuny kuřecího, hovězího a krůtího masa. Celníci zjistili, že přepravce předem neinformoval o tomto dovozu Státní veterinární správu a v průběhu celé kontroly bylo navíc zjištěno z karty řidiče, že nedodržel povinné odpočinky při řízení vozidla. Za tyto přestupky mu byla udělena kauce ve výši 30 tisíc korun.

Při další noční službě v úterý si celníci vytipovali nákladní vozidlo Scania srbské imatrikulace, který vezl z Polska do Prahy více než jeden milion kusů chlazených vajec. V průběhu kontroly vyšlo najevo, že nesouhlasí počet vajec řádně nahlášených k přepravě, že přepravce ohlásil dovoz pouze 210 tisíc kusů, další 940 340 kusů bylo přepravováno nelegálně. A rovněž třetí dovoz veterinárního zboží z Polska v tomto týdnu, nebyl nahlášen na Státní veterinární správu. Jednalo se o téměř devět tun kuřecího, krůtího a hovězího masa.

Pražští celníci se na podobné rizikové dovozy veterinárního zboží zaměřují poměrně pečlivě, čímž chrání tuzemský trh před nekvalitními nebo škodlivými potravinami.

nprap. Ivana Kurková, Celní správa