logo

Pražská policie pátrá po muži, který se měl na dětském hřišti v Kyjích pokoušet kontaktovat děti

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Kriminalisté třetího policejního obvodu se obrací na veřejnost se žádostí o pomoc a spolupráci při pátrání po dosud neznámém muži, který se pokoušel nejméně v jednom případu o navázání blízkého kontaktu s nezletilou dívkou.

K události mělo podle všeho dojít v sobotu 13. října 2018 kolem 10. hodiny dopoledne v prostoru dětského hřiště mezi ulicemi Travná a Manželů Dostálových v Praze 9 Kyjích. Hledaný muž údajně nejprve děti zpovzdálí pozoroval a po odchodu dospělých přistoupil k jedné z dívek a snažil se s ní navázat kontakt. Ten byl zpočátku jen slovní, ale posléze se dotyčný začal dívenky dotýkat a zval ji pod různými záminkami na procházku. Dívce se naštěstí podařilo muže udržet v bezpečné vzdálenosti a ten po chvíli své snahy zanechal a hřiště opustil.

Zde je na místě vyzdvihnout duchapřítomnost dívky, která se držela s ostatními dětmi pohromadě a dokázala v nestřeženém okamžiku nenápadně muže nahrát na svůj mobilní telefon. Dívenka se posléze svěřila s celou věcí své matce a ta kontaktovala policii.

Případem se začali okamžitě zabývat kriminalisté z mravnostního oddělení, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu „navazování nedovoleného kontaktu s dítětem“ a přijali nezbytná opatření směřující k identifikaci podezřelého. S využitím veškerých možných nástrojů a policejních postupů se dosud nepodařilo dotyčného ztotožnit.

Popis hledaného:
Muž ve věku cca 30 let, hovořící špatnou češtinou s ukrajinským přízvukem
výška cca 170-180 centimetrů
krátké světlé vlasy ostříhané na ježka
černé triko, modré džíny, starší boty černé barvy
zvláštní znamení: defekt na jednom z předních zubů

Vzhledem k tomu se policie v tuto chvíli obrací na širokou veřejnost prostřednictvím pátrací relace. Vyšetřovatelé doufají, že muže zachyceného na záběrech někdo pozná a se svým svědectvím se obrátí na policii prostřednictvím tísňové linky 158.

Videozáznam a fotografie podezřelého jsou přílohou tiskové zprávy, kdy policie přistoupila k nezbytné úpravě záznamu z důvodu ochrany oběti, v tomto případě osoby mladší patnácti let.

mjr. Mgr. Andrea Zoulová, Policie ČR