logo

Pražského policistu Šimona Vaice přišly před budovu soudu podpořit desítky lidí

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve středu 10. října bylo na 9. hodinu ranní plánováno další líčení v „kauze“ policisty Šimona Vaice, který jakožto příslušník PMJ Praha ustavil před ujíždějícího motorkáře, při honičce v červenci roku 2017, zátaras ze svého služebního vozu. Motorkář následně do policejního vozu naboural.

Motorkář, který měl vysloveno několik zákazů řízení, a který ujížděl hlídkám Policie ČR, utrpěl při nehodě zranění, se kterým byl převezen do nemocnice.

Případ skončil až u soudu, a to na základě vyšetřování Generální inspekce bezpečnostních sborů, která celou věc konzultovala se státním zástupcem.

Policistovi již na internetu vyslovila podporu široká veřejnost, členové motorkářské komunity, včetně několika motorkářských klubů, ale také kolegové z řad Policie ČR. Podporu policistovi vyjádřil také policejní prezident, či ministr vnitra.

Youtube Video
Podívat se na video

Řada lidí chtěla jít policistovi vyjádřit podporu přímo před budovu soudu. Odborová organizace Unie bezpečnostních složek proto na magistrátu oznámila od 7:30 shromáždění, v rámci kterého měla být policistovi podpora vyjádřena.

A tak se také stalo. Už před 8. hodinou postávalo v okolí justičního areálu několik policistů v době osobního volna, ale také motorkáři. Nakonec dorazilo několik desítek lidí, kteří Šimona Vaice podpořili potleskem, či podáním ruky. Dorazil zástupce Unie bezpečnostních složek, dorazili řadoví policisté, dorazili kolegové Šimona z PMJ Praha, ale osobně jsem viděl také některé policisty z Policejního prezidia, či poslance Zdeňka Ondráčka. Svou účast slíbili také motorkáři z některých klubů, kteří svůj slib také splnili. Před budovu soudu jich dorazilo hned několik.

Soud od 9:00 pokračoval výslechem policistů a následně přehráním záběrů z bezpečnostních kamer, které zachycovaly samotnou nehodu. Následovala závěrečná řeč. Poté byla do 14:00 vyhlášena přestávka.

MrK, Týdeník Policie