logo

Pražský strážník cestou do práce zadržel opilého řidiče

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Viditelně poškozené kličkující vozidlo v ranní špičce, kouř od pneumatik, řidič nereagující na zvuková znamení ostatních řidičů. Velmi nebezpečné jízdy si všiml strážník, který tou dobou byl na cestě do práce. Svým vozidlem zabránil další zběsilé jízdě. Omezil řidiče, který byl pod vlivem alkoholu a přivolal Policii ČR.

Vynikající práci odvedl strážník Filip R. z Prahy 8, který svou pohotovou reakcí pravděpodobně odvrátil velké neštěstí. V autě si po cestě do práce všiml v ranní špičce v Budovatelské ulici v pražských Satalicích osobního vozidla, které velice nebezpečně kličkovalo po silnici a na zvukové signály ostatních řidičů nebralo zřetel. Automobil byl viditelně poškozený, od pneumatik vycházel dým a v prostoru u zadního kola měl zaklíněn kus keře. Vzápětí mu z levého předního kola sklouzla pneumatika, která narazila do protijedoucího vozidla.

To naštěstí ihned po nehodě zastavilo. Řidič toho nedbal a ujížděl dál pouze po ráfku. Strážník se proto rozhodl okamžitě jednat, vozidlo předjel a postupně mu jízdu blokoval až do úplného zastavení. Řidiči se prokázal služebním průkazem městské policie a vyzval ho k předložení dokladu totožnosti. Ten za doprovodu silných alkoholových výparů cosi nesrozumitelného odpověděl a pokusil se z místa ujet.

Strážník proti muži okamžitě zakročil, použil donucovací prostředky, aby mu zabránil v další jízdě a omezil ho na osobní svobodě. Na místo přivolal kolegy z Policie České republiky, kteří si případ převzali. U třiačtyřicetiletého muže cizí národnosti bylo naměřeno téměř 3 ‰ alkoholu.

Bc. Michaela Teplá, MP Praha