logo

Pražský strážník v době osobního volna zadržel podezřelého z vloupání do sklepních kójí

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Že práce není pro mnohé strážníky „jen práce“, ale srdeční záležitost, dokazuje další případ. Strážník v době svého osobního volna zadržel pachatele trestné činnosti.

Při cestě z práce byl strážník v místě svého bydliště osloven sousedkou, která mu sdělila, že v jednom z domů došlo pravděpodobně k vykradení sklepů. Proto okamžitě provedl kontrolu sklepních prostor, kde poškození zámků potvrzovalo slova oznamovatelky. Pro jistotu šel zkontrolovat sklepy i do vedlejšího vchodu bytového domu a udělal dobře.

Nejen, že zde nalezl další poničené dveře, ale i muže u dalších dveří do sklepa, které měly vylomený zámek. Proto se ihned prokázal příslušností k městské policii a vyzval ho k prokázání totožnosti. Na to se dotyčný pokusil utéct.

Strážník okamžitě zareagoval a pomocí páky ho svedl na zem a omezil na osobní svobodě. Poté přivolal na místo svoje kolegy ve službě a z Policie ČR. Ti si dvaatřicetiletého muže převzali k dalšímu opatření. U pachatele trestné činnosti bylo posléze nalezeno několik rozlomených cylindrických vložek a velké množství nářadí.

Irena Seifertová, MP Praha