logo

Pražským strážníkům ujížděl motorkář se zákazem řízení

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dobrou práci odvedla hlídka strážníků, která díky místní znalosti zadržela muže, o kterém věděla, že má vyslovený zákaz řízení. Přestože se pokusil hlídce ujet, strážníci jej dohledali a předali policistům k dalšímu opatření.

V rámci běžné hlídkové činnosti si v pondělí ve večerních hodinách autohlídka strážníků z Prahy 11 všimla u benzínové stanice motocyklu, o kterém věděla, že ho řídí muž s vysloveným zákazem řízení. Místním šetřením nalezli dotyčného v nedaleké restauraci. Operátorovi městského kamerového systému předali přesný popis muže, a ten začal celou situaci monitorovat. A vyplatilo se. Poté, co operátor předal informaci o tom, že nasedl na svůj motocykl, začala ho autohlídka pronásledovat a pokusila se ho opakovaně zastavit. Motorkář na výzvy nereagoval a ujížděl dál.

Na chvíli se mu podařilo strážníkům ujet. V té době se přihlásili hlídce svědci s fotografiemi muže na motorce, který jel po chodníku a ohrožoval chodce. Jednalo se o toho samého motocyklistu. Hlídka si přes databáze zjistila jeho bydliště a zde ho také nalezla.

Čtyřiačtyřicetiletý muž se strážníkům následně přiznal, že motocykl řídil a hlídce ujížděl. Lustrací bylo dále potvrzeno, že má skutečně vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Muže si následně k dalšímu opatření převzala hlídka Policie ČR.

Irena Seifertová, MP Praha