logo

Pražským strážníkům ujížděl muž se třemi zákazy řízení, jeho vůz začal po nehodě u Zelenče hořet

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V Chlumecké ulici v Praze si hlídka MP Praha všimla v sobotu večer řidiče, který nerespektoval dopravní značení a s vozidlem vjel do protisměru. Hlídka se proto rozhodla, že vůz zastaví a řidiče podrobí silniční kontrole.

Řidič však nedbal výzev k zastavení a začal před strážníky ujíždět. Chlumeckou ulicí pokračoval do ulice Náchodská, kdy projel celé Horní Počernice a dojel až na kruhový objezd mezi obcemi Zeleneč a Šestajovice. Nutno zmínit, že několik „semaforů“ v Horních Počernicích projel ujíždějící řidič na červenou.

Na kruhovém objezdu řidič nezvládl řízení, najel na prostřední část kruhové křižovatky a následně vyjel ze silnice. Při nehodě došlo k poškození palivové nádrže, ze které začaly unikat pohonné hmoty. Vůz začal po nehodě hořet.

Řidič při vystupování z vozu držel v ruce předmět, který nebylo možno ve tmě identifikovat, proto strážníci použili donucovací prostředky – hrozby namířenou střelnou zbraní. Muž však nehodlal spolupracovat a nechtěl se vzdát. Strážníci nakonec použili ještě slzotvorný prostředek a muži přiložili pouta.

Následně skončil v péči ZZS. Za asistence hlídky Policie ČR byl převezen k vyšetření do nemocnice.

Požár vozu zlikvidovaly přivolané jednotky hasičů. Požár se rozšířil i na okolní porost, nicméně byl velmi rychle zlikvidován.

Okolnosti nehody se zabývají dopravní policisté.

MrK, Týdeník Policie