logo

Pražským strážníkům začal na Václavském náměstí ujíždět opilý řidič Audi

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Strážníci několik kilometrů pronásledovali řidiče, který bezohlednou jízdou ohrožoval sebe i ostatní účastníky silničního provozu. Nakonec se ukázalo, že řidič byl pod vlivem alkoholu.

V neděli odpoledne prováděli strážníci z Prahy 1 kontrolní činnost na Václavském náměstí, kde si povšimli černého osobního vozidla, jehož řidič jel po pěší zóně. Když ho strážník chtěl zastavit, aby se přesvědčil, že řidič má povolení pro vjezd do pěší zóny, řidič strážníka objel a vysokou rychlostí začal ujíždět po Václavském náměstí, přičemž ohrožoval sebe i ostatní účastníky silničního provozu. Vozidlo začala ihned pronásledovat autohlídka městské policie.

Řidič ujížděl Mezibranskou ulicí do Žitné ulice, poté okolo Karlova náměstí do Resslovy ulice. Tam byl řidič nucen zastavit, protože ho blokovala vozidla čekající „na červenou“. Protože hrozilo, že řidič bude dále ujíždět, jeden ze strážníků použil donucovací prostředek hrozba namířenou služební zbraní.

Řidič poté uposlechl, vystoupil z vozidla a strážníci mu přiložili služební pouta. Následně se přiznal, že před jízdou požil alkohol, což byl důvod, proč se pokusil ujet. Orientační dechovou zkouškou mu byla naměřena bezmála jedna promile alkoholu. Jeho chováním a bezohlednou jízdou se budou dále zabývat úředníci příslušného správního orgánu.

Bc. Jan Čihák, MP Praha