logo

Pražští celníci opět citelně zasáhli oblast nelegálního hazardu

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V úterý 7. března 2017 a v pondělí 13. března 2017 pražští celníci provedli na území hlavního města další dvě úspěšné kontrolní akce v hernách, jež byly provozovány ilegálně, tzn. načerno. Zajistili v nich celkem 18 výherních hracích přístrojů, hotovost na vyplácení výher ve výši 87.624,- Kč, počítačky mincí, počítačky bankovek, členské karty, čipové karty a další vybavení heren.

Těmito kontrolami celníci navázali na již osm úspěšných kontrol nelegálního hazardu, které provedli v lednu a únoru a završili počet úspěšných zásahů na deset. Od doby působnosti zákona o hazardních hrách bylo zcela eliminováno devět nelegálních heren, jedno nelegální kasino, zajištěno bylo celkem 107 výherních hracích přístrojů různých typů s téměř půl milionem korun uložených v nich, tři kusy elektromechanické rulety včetně u ní zajištěné hotovosti 8. 500,- Kč a pět stolů na karetní hry. Zároveň celníci zajistili v trezorech a pokladnách hotovost v celkové výši téměř 1.200.000,-Kč, dále žetony, čipové karty, losy různých hodnot, seznamy hráčů, karty hráčů a také výpočetní techniku, počítače a servery.

Za provozování nelegálního hazardu hrozí provozovateli pokuta až do výše 50 milionů korun a propadnutí výherních hracích zařízení, peněz a dalšího vybavení, které k nelegálnímu hazardu sloužilo.

Novou kompetenci v oblasti hazardu má CS od 1. ledna 2017 podle zákona č. 186/2016 Sb., o hazardních hrách, s tím, že efektivní potírání nelegálního hazardu patří v současnosti k hlavním prioritám.

nprap. Ivana Kurková, Celní správa