logo

Pražští kriminalisté dopadli muže podezřelého ze založení sedmi požárů a ze dvou bombových výhrůžek

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Kriminalisté z Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy z druhého oddělení, kteří se mimo jiné specializují na vyšetřování požárů, objasnili sérii případů zapálených kontejnerů a zaparkovaných vozidel.

Konkrétně dopadli a obvinili sedmapadesátiletého muže, který podle jejich zjištění na tísňovou linku dvakrát nahlásil uložení bomby. Poprvé to bylo v polovině května minulého roku na náměstí I. P. Pavlova a podruhé letos koncem června na ubytovně na Opatově. Mezi tím v pěti případech zapálil kontejnery různě po Praze, z čehož třikrát to bylo na stejném místě na Florenci.

Youtube Video
Podívat se na video

Muže také viní z několika zapálení aut v Praze 4 v ulici Nad Opatovem ze 17. května a 3. června. Na parkovišti zapálil dvě vozidla, od nichž začalo hořet nebo bylo žárem poškozeno dalších pět vozů, které tam stály. Celkově tak byla způsobená škoda téměř 400 tisíc korun.

Muž se u výslechu ke všem devíti skutkům přiznal a jako motiv uvedl, že požáry založil, aby tímto způsobem uklidil nepořádek. Uložení bomb hlásil proto, že jednou ho vyhodili z rychlého občerstvení, protože je bezdomovec. Podruhé to bylo kvůli sporu, kdy ho nechtěli pustit do ubytovny.

Všechny trestné činy páchal pod vlivem alkoholu. Muž je vyšetřován na svobodě a v případě odsouzení mu za trestné činy šíření poplašné zprávy a poškození cizí věci, hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

por. Bc. Jan Daněk, Policie ČR