logo

Pražští kriminalisté obvinili mladíky, kteří brutálně napadli ochranku nákupního centra

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V úterý ukončili kriminalisté prvního oddělení druhého policejního obvodu prošetřování této události sdělením obvinění dvěma osobám.

První osobou a hlavním útočníkem je jednadvacetiletý mladík, kterému vyšetřovatel sdělil obvinění z trestných činů těžké ublížení na zdraví v souběhu s trestným činem ublížení na zdraví a z výtržnictví. Za tyto delikty hrozí mladíkovi trest odnětí svobody až na dvanáct let.

Druhého, třiadvacetiletého mladíka obvinil vyšetřovatel z přečinu výtržnictví, za který mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Oba obvinění jsou osoby do této doby netrestané.

Stran této události je jednoznačně na místě poděkovat veřejnosti a médiím za jejich výraznou pomoc. Díky zveřejněné pátrací relaci totiž apelovalo a naléhalo jejich blízké okolí na obviněné mladíky natolik, že ti se následně přihlásili kriminalistům sami a posléze se k brutálnímu útoku i doznali.

Nicméně i tak nebylo objasnění případu nic jednoduchého. Kriminalisté totiž museli zadokumentovat, prověřit a především prokázat celou řadu různých okolností, majících s daným případem spojitost. Zároveň museli kriminalisté zadat řadu znaleckých posudků, především z oboru zdravotnictví a dalších tak, aby získali podklady pro správnou a relevantní právní kvalifikaci celé události.

V samotném závěru mi ještě jednou dovolte poděkovat veřejnosti a médiím za pomoc a spolupráci, které si velice vážíme.

por. Mgr. Tomáš Hulan, Policie ČR