logo

Pražští kriminalisté zadrželi kapsáře krátce poté, co se pokusili okrást turistu

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Kriminalisté sedmého oddělení prvního policejního obvodu zadrželi v pondělí 30. října tohoto roku dva kapsáře, kteří se pokusili okrást zahraničního turistu.

Policisté v civilu si chvíli po osmnácté hodině všimli v Pařížské ulici v Praze 1 dvojice mužů, kteří nenápadně „kroužili“ kolem skupinky zahraničních turistů. Rozhodli se je proto sledovat. Že to byl dobrý nápad, zjistili záhy. Zatímco se turisté kochali krásami Prahy, a pomalým krokem směřovali přes Čechův most k seřadišti autobusů.

Podezřelí šli jen pár kroků za nimi a čekali na okamžik, kde by je mohli okrást. Ten se naskytl na schodišti, kterým skupinka sestupovala z mostu dolů k autobusům. Jeden z podezřelých využil chvíle, kdy byli turisté za sebou a poslednímu z nich rozepl kapsu batohu, který začal rukou prohledávat. Druhý z podezřelých kryl krádež obratně tělem, aby si nikdo ničeho nevšiml.

Kriminalisté však celou krádež velmi dobře viděli a podezřelé tak ihned po incidentu, za velkého překvapení zmíněných turistů, zadrželi.

Ačkoliv z batohu nic nevzali, i tak jsou oba muži /29, 30/ podezřelí z trestného činu krádež ve stádiu pokusu, za což jim v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

por. Mgr. Jan Rybanský, Policie ČR