Pražští policisté hledají muže, který platil odcizenými platebními kartami

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Pražští policisté pátrají po neznámém muži, který použil k několika nákupům kradené platební karty. Je tento muž zároveň i zlodějem těchto karet?

Policisté z místního oddělení Prosek od prosince loňského roku pátrají po pachateli trestného činu krádež a neoprávněné padělání a pozměnění platebního prostředku. Neznámý pachatel okradl poškozenou kolem deváté hodiny večer a to při jízdě městskou hromadnou dopravou. Pachatel využil zvýšeného počtu osob v autobuse a ukradl poškozené z batohu, který měla na zádech, peněženku. V té měla doklady, dvě platební karty a finanční hotovost.

Následující den byly odcizené platební karty ještě před jejich blokací několikrát použity neznámým mužem v různých prodejnách s tabákovým zbožím. Těmito nákupy vznikla poškozené škoda téměř 2 tisíce korun. Tohoto muže při jednom z nákupu zachytily bezpečnostní kamery. Hledaný muž je ve věku 20 – 30 let, světlé pleti, štíhlé postavy. Oblečen byl do šedo-modré bundy, světlé zelené mikiny a na hlavě měl zimní čepici se šňůrkami po stranách.

Provedené úkony do současné doby nevedly k vypátrání pachatele, ani k objasnění případu, proto se policisté nyní po vyčerpání všech možností obrací na širokou veřejnost s prosbou o pomoc. Tímto žádáme kohokoli, kdo na záběrech pozná podezřelého, aby se policistům ozval na bezplatnou tísňovou linku 158.

Za pomoc a spolupráci předem děkujeme.

nprap. Eva Řádková, PČR