logo

Pražští policisté pátrají po ženě, která několikrát vybrala peníze pomocí cizí platební karty

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Od konce března tohoto roku pátrají policisté z místního oddělení Lhotka po neznámé ženě, která v několika případech použila cizí platební kartu k neoprávněnému výběru peněz z bankomatu. K tomu jí pomohl i fakt, že u karty byl přiložen PIN kód. Žena si tak přišla na částku přesahující sedm tisíc korun

Majitel o kreditku spolu s peněženkou přišel v ranních hodinách téhož dne, když se vracel z klubu ve Francouzské ulici v Praze 2 domů a někdo ho po cestě okradl.

Podezřelou při výběrech z bankomatu zachytily bezpečnostní kamery, pokud ji na fotografiích poznáváte, nebo víte, kde se nachází, kontaktujte linku 158.

Žena je podezřelá ze spáchání trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což jí v případě dopadení a odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Jak se podezřelá ke kartě dostala, je předmětem dalšího vyšetřování.

S ohledem na kvalitu fotek, nemůžeme vyloučit, že se jedná o dvě různé ženy. Tomu nasvědčuje i skutečnost, že karta byla s odstupem jednoho týdne od prvních úspěšných výběrů znovu použita. Protože však majitel provedl blokaci, nebyl již tento pokus úspěšný.

por. Mgr. Jan Rybanský, Policie ČR