logo

Pražští strážníci dopadli další tři opilé řidiče, jeden se pokusil o útěk

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Usednutí za volant pod vlivem alkoholu se nevyplácí. Tři další případy řešila pražská městská policie v uplynulých čtyřech dnech. Chování řidičů po odhalení však bývá velmi rozdílné. Někdy to řeší přiznáním, jindy odmítnutím kontrolní dechové zkoušky a někdy i útěkem z automobilu.

V neděli po půlnoci si projíždějící hlídka strážníků na území Prahy 14 všimla vozu, které kličkovalo z pruhu do pruhu a nedávalo ani znamení o změně směru jízdy. Strážníci se vydali za vozem, jelikož měli podezření, že by řidič mohl být pod vlivem alkoholu či psychotropních látek. Řidič dále pokračoval v jízdě, při níž málem naboural do sloupu veřejného osvětlení. Na znamení strážníků, aby zastavil, sice zareagoval, ale poté přelezl na místo spolujezdce, otevřel dveře nastartovaného vozidla a dal se na útěk. Strážníci začali muže pronásledovat a k jeho dopadení byli nuceni použít hmatů a chvatů. Dvaatřicetiletý muž se nakonec hlídce přiznal, že před nimi utíkal proto, že před jízdou požil na vánočním večírku alkohol. Dechová zkouška prokázala více jak 1,5 ‰. Útěkáře si převzali kolegové z Policie České republiky.

Svou zbrklou jízdou plnou přestupků na sebe upozornil v pondělí večer opět na území obvodu Prahy 14 řidič černého vozidla. Otáčení na křižovatce, prudké zabrzdění před přechodem pro chodce, kde signalizace chodcům přikazovala „Stůj“, a jízda taková, že automobil nebyl schopen jet plynule v jednom ze dvou pruhů. Po zastavení vozidla hlídka ucítila z řidiče závan alkoholu. Muž se ke konzumaci následně přiznal. Tentokrát se však nejednalo o svody vánočního večírku, osmadvacetiletý muž dle svých slov podlehl svařenému vínu. Dechovou zkouškou mu bylo naměřeno více jak 1,2 ‰. Řidič byl opět předán hlídce státní policie k dalšímu šetření.

Youtube Video
Podívat se na video

Poslední monitorovaný případ alkoholu za volantem se udál dnes po jedné hodině ranní. V Průběžné ulici na Praze 10 svou specifickou jízdou plnou kličkování, zpomalování a zrychlování na sebe upoutal pozornost strážníků osobní automobil. Hlídka se rozhodla vozidlo zastavit. Na dotaz zdali byl před jízdou nebo během ní požit alkoholický nápoj 34 letý muž uvedl: „Upřímně, měl jsem tak dvě piva.“ Řidič však raději orientační dechovou zkoušku na místě odmítl. Další kroky v řízení s ním podnikají kolegové z Policie České republiky, kterým byl muž předán.

Irena Seifertová, MP Praha