logo

Pražští strážníci dopadli další tři řidiče pod vlivem alkoholu

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Tři řidiče pod vlivem alkoholu odhalili strážníci pražské městské policie. Okolnosti případů nyní šetří policisté.

První oznámení o opilém řidiči, který odjížděl z ubytovny na Praze 6, přijali strážníci v pátek večer. Hlídka městské policie podezřelé vozidlo zastavila v Bažantní ulici. Čtyřiačtyřicetiletý muž se strážníkům přiznal, že před jízdou vypil několik piv. Provedenou dechovou zkouškou mu bylo naměřeno bezmála jedno a půl promile. Pro podezření ze spáchání trestného činu si celou věc převzala Policie ČR.

Dalšího opilce za volantem, na kterého upozornil oznamovatel, se strážníkům podařilo odhalit na silnici mezi Dubčí a Uhříněvsí. Hlídka strážníků zde nalezla dodávku v příkopu a dva muže. Jeden z nich sdělil, že byl při jízdě oslněn protijedoucím vozidlem a sjel z komunikace. Sedmatřicetiletý muž jevil známky požití alkoholu, byl z něj cítit alkohol a špatně artikuloval. Nakonec se strážníkům přiznal, že před jízdou alkohol skutečně požil. Provedenou dechovou zkouškou mu hlídka naměřila více než dvě promile. Muže si následně k dalšímu opatření převzali policisté.

Posledního hříšníka odhalili strážníci z Prahy 9 ve Vysočanské ulici. Muž na sebe upozornil agresivní jízdou a porušováním předpisů. Při průjezdu křižovatkou v Lovosické ulici dokonce dostal smyk. Hlídka ho proto zastavila a pro podezření, že by mohl být pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky, u něj provedla dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem více než jedno a půl promile. Pětadvacetiletého cizince si následně převzala pro podezření ze spáchání trestného činu Policie ČR.

Irena Seifertová, MP Praha