logo

Pražští strážníci dopadli o víkendu další opilé a zdrogované řidiče

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Pražští strážníci zadrželi další dva řidiče pod vlivem alkoholu a mladou řidičku pod vlivem drog. Případy dále šetří policisté.

V sobotu ráno prováděli strážníci z Prahy 12 hlídkovou činnost v Těšíkově ulici, kde přijali oznámení od kolegy v osobním volnu, že na nedaleké čerpací stanici ve Lhotecké ulici je opilý řidič, který se chystá odjet. Strážníci podezřelé vozidlo zastavili v Mráčkově ulici a mladého řidiče vyzvali k předložení dokladů. Vzhledem k oznámení a skutečnosti, že z mladíkova dechu byl silně cítit alkohol, strážníci provedli dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem bezmála dvě promile. Hlídka řidiče omezila pro podezření ze spáchání trestného činu na osobní svobodě a přivolala na místo Policii ČR. Ta si následně celou událost převzala k dalšímu opatření.

Druhého opilého řidiče zadrželi strážníci z Prahy 3 v sobotu krátce po půlnoci. Když autohlídka projížděla Ondříčkovou ulicí, zastavila, aby dala přednost chodcům na přechodu. Ze Slavíkovy ulice vyjelo vysokou rychlostí osobní vozidlo, nedalo přednost chodcům a ujíždělo směrem k Táboritské ulici. Hlídka se pro podezření ze spáchání přestupku vydala za vozidlem. To se nakonec podařilo zastavit v Olšanské ulici před místní čerpací stancí. Na první pohled bylo zřejmé, že řidič je pod vlivem alkoholu. To potvrdila i provedená orientační dechová zkouška s pozitivním výsledkem téměř tři promile. Strážníci proto muže omezili na osobní svobodě a předali ho Policii ČR.

Případ mladé ženy pod vlivem drog zaznamenali v neděli odpoledne strážníci z Prahy 15 v ulici Na Křečku. Zde pozornost strážníků upoutala mladá žena, která se snažila zaparkovat s větší dodávkou. Žena nakonec zaparkovala tak, že vozidlo tvořilo překážku silničního provozu. Strážníci jí proto upozornili na její jednání. Mladá žena u sebe navíc neměla žádné doklady, zato byla roztěkaná, měla rozšířené zorničky a opakovaně nezvladatelně cukala tělem. Hlídka proto pojala podezření, že je pod vlivem drog. To následně potvrdila provedená zkouška na přítomnost omamných a psychotropních látek s pozitivním výsledkem na amfetamin a metamfetamin. Strážníci ženu pro podezření ze spáchání trestného činu předali Policii ČR k dalšímu opatření.

Bc. Jan Čihák, MP Praha