logo

Pražští strážníci o víkendu odhalili řidiče a řidičku se zákazem řízení

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Další dva případy řidičů, kteří řídili i přes vyslovený zákaz řízení, zaznamenali pražští strážníci o uplynulém víkendu. Žena byla navíc pod vlivem drog a muž pod vlivem alkoholu. Oba případy šetří Policie ČR.

V sobotu dopoledne prováděli strážníci z Prahy 15 hlídkovou činnost v Chudenické ulici, kde si všimli vozidla, jehož řidička projížděla jednosměrnou ulicí v protisměru. Strážníci jí pro podezření ze spáchání přestupku zastavili. Hlídka zjistila, že žena má platný zákaz řízení osobních vozidel. Řidička navíc jevila známky požití omamných a psychotropních látek. To následně potvrdila provedená zkouška s pozitivním výsledkem na amfetamin a metamfetamin. Strážníci ženu omezili pro podezření ze spáchání trestného činu na osobní svobodě a předali ji Policii ČR.

Druhý případ řešili v neděli večer strážníci z Prahy 11. V Opatovské ulici si, díky dobré místní znalosti, všimli osobního vozidla, které měl řídit muž s platným zákazem řízení, a který před strážníky v minulosti ujížděl. Hlídka automobil zastavila a muže ztotožnila. Ověřením jeho totožnosti bylo zjištěno, že podezření strážníků se zakládá na pravdě. Muži byl vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Navíc mu bylo provedenou dechovou zkouškou naměřeno bezmála půl promile. Celou událost si následně převzala Policie ČR k dalšímu opatření.

Bc. Jan Čihák, MP Praha