logo

Pražští strážníci pomohli seniorovi, kterému se udělalo nevolno při řízení vozidla

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Třiaosmdesátiletému muži se udělalo nevolno při řízení vozidla. Strážníci mu pomohli a přivolali záchrannou službu. Na místě navíc zjistili, že byl účastníkem dopravní nehody.

Na řidiče se zdravotními problémy byla městská policie upozorněna prostřednictvím tísňové linky 156. Autohlídka z Prahy 11 nalezla vozidlo v Ledvinově ulici, v něm seniora, který měl výrazné dýchací problémy a stěžoval si na bolest na hrudi. Dle jeho slov si jel pro léky.

Z celé komunikace bylo strážníkům zřejmé, že muž vůbec neví, kde je, jak se na místo dostal, ani jak dlouho v autě sedí. S ohledem na jeho zdravotní stav, byla přivolána záchranná služba. Do doby jejího příjezdu třiaosmdesátiletý senior opakovaně ztrácel vědomí, proto ho strážníci dostupnými prostředky udržovali při vědomí a dohlíželi na jeho životní funkce.

Z důvodu podchlazení ho přikryli dekou. Na místě hlídka městské policie dále objevila poškozenou přední část vozu. Prostřednictvím operačního střediska strážníci zjistili, že několik hodin před tím byl účastníkem dopravní nehody. V okolí žádná další vozidla poškozena nebyla. Proto bylo auto odstaveno na nedaleké parkoviště a klíče od něj předány jeho manželce.

Irena Seifertová, MP Praha