logo

Pražští strážníci přistihli o víkendu dva opilé řidiče

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dva opilé řidiče, muže a ženu, zadrželi pražští strážníci v sobotu. Na mladou sedmadvacetiletou řidičku upozornil městskou policii oznamovatel. Žena nadýchala přes 2 ‰. Pětačtyřicetiletého muže odhalili strážníci díky dobré místní znalosti. Muž, který nikdy nevlastnil řidičský průkaz, nadýchal přes 3 ‰. Případy se nyní zabývají policisté.

V sobotu pár minut po druhé hodině ráno zavolal na tísňovou linku městské policie muž s tím, že v ulici V Celnici nasedla do vozidla černé barvy namol opilá mladá žena. I díky operátorovi městské kamerového systému hlídka strážníků řidičku objevila v ulici Na Florenci. Provedenou orientační zkouškou bylo u ženy naměřeno přes 2 ‰ alkoholu v dechu.

Vozidla barvy zlaté metalízy, o kterém strážníci z Prahy 15 věděli, že patří muži, který nevlastní řidičské oprávnění a který byl v minulosti několikrát trestán za jízdu autem pod vlivem návykové látky, si všimli v sobotu dopoledne na parkovišti v Janovského ulici. Vozidlo projíždělo parkovištěm pomalou jízdou a řidič nebyl připoután bezpečnostním pásem. Hlídka z výše uvedených důvodů vozidlo zastavila. Pětačtyřicetiletý muž nebyl schopen předložit doklady potřebné k řízení motorového vozidla. Kontrolou databází bylo potvrzeno, že dotyčný nevlastní a nikdy nevlastnil řidičský průkaz a v minulosti mu byl opakovaně vysloven zákaz řízení.

Při komunikaci s ním navíc muž jen velmi obtížně artikuloval, proto byl vyzván, aby se podrobil dechové zkoušce. Tou mu bylo naměřeno přes 3 ‰. Oba opilé řidiče si k dalšímu opatření převzaly hlídky celorepublikové policie k dalšímu opatření.

Irena Seifertová, MP Praha