logo

Pražští strážníci si převzali nové motocykly i skútry

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Stejně jako ostatní motorkáři s přicházejícím jarem usednou na motorky i strážníci v Praze. Letos dostanou 44 nových motocyklů.

V současné době vozový park pražských strážníků sčítá celkem 95 motocyklů. 44 nově pořízených nahradí 51 motorek, které byly nakoupeny v letech 2000 až 2010. Jaké motorky budou moci nově Pražané v metropoli vídat? Vedle stávajících motocyklů nyní i motorky HONDA CB500x a skútry HONDA PCX125.

Dodavatelem motorek i skútrů je společnost M C H, s.r.o., od které pražská městská policie na základě veřejné zakázky nakoupila celkem 26 motocyklů a 18 skútrů za bezmála 7 800 tisíc korun bez DPH. „Novinkou je, že poprvé v historii městské policie byly nakoupeny motocykly jako policejní speciály, tedy jako celek včetně majáků, sirén a reflexních polepů“, říká ředitel Eduard Šuster.

Radní pro bezpečnost a prevenci kriminality Libor Hadrava k tomu dodává: „Snahou bylo maximálně sjednotit značky a typy motocyklů, které městská policie k výkonu služby používá. Obnovu moto parku dojde taktéž výraznému snížení nákladů na údržbu a opravy motorek. Jsem za to rád, protože tak pokračujeme v nastaveném trendu.“

Technické parametry
HONDA CB500x
Motor: kapalinou chlazený řadový dvouválec
Zdvihový objem: 471ccm
Výkon: 35kW
Převodovka: 6-ti stupňová
Spotřeba: 3,4l/100km
– Výbava navíc: vysoký plexy štít, centrální stojan, ochranný kryt kapotáže, kufr

HONDA PCX125
Motor: kapalinou chlazený jednoválec
Zdvihový objem: 125ccm
Výkon: 8,6kW
Převodovka: automatická s variátorem
Spotřeba: 2,1l/100km
– Výbava navíc: vysoký plexy štít, kufr

Dostavba obou typů spočívá v instalaci dalšího akumulátoru, v instalaci odpojovače proti hloubkovému vybití akumulátoru, instalace majáků, instalace reflexních polepů.

Majáky – výrobce WHELEN, majáky s novou Super LED lineární technologii s vysoce výkonným vertikálním i horizontálním tokem světelného paprsku.

Maják dvouřadý osazen 47 led diodami
přední stroboskopy dvouřadé osazeny 12 led diodami
boční stroboskopy osazeny 3 led diodami
nápis STOP

Ovládání sirény a změny tónu pomocí originálního tlačítka klaksonu motocyklu.

Irena Seifertová, MP Praha